Odborný seminář Integrace jiná cesta je společnou aktivitou Katedry aplikovaných pohybových aktivit a České asociace aplikovaných pohybových aktivit, který vznikl z důvodů vytvoření platformy pro sdílení jednotlivých témat na odborně praktické úrovni.

Snahou aplikovaných pohybových aktivit (APA) jako disciplíny vědního oboru kinantropologie bylo vždy propojení s praxí a to právě tento seminář umožňuje. Dosavadní historie těchto seminářů a jejich zaměření (včetně garantů):

Integrace jiná cesta I (2007) – místo konání Olomouc, zaměření na integraci žáků s tělesným postižením do školní tělesné výchovy. Garanti této akce – Martin Kudláček a Iva Machová.

Integrace jiná cesta II (2008) - místo konání Olomouc, zaměření na integraci žáků s tělesným postižením do školní tělesné výchovy. Garanti této akce – Martin Kudláček a Tomáš Vyskočil.

Integrace jiná cesta III (2010) - místo konání Olomouc, zaměření na APA osob s tělesným a zrakovým postižením. Garantem této akce – Alena Vyskočilová.

Integrace jiná cesta IV (2010), sborník vydán v roce 2011 – místo konání Šubířov (Konice), zaměření na podporu budování sítí v APA. Garanti této akce – Ondřej Ješina, Alena Vyskočilová.

Integrace jiná cesta V (2011), nebyl vydán sborník, ale pouze newsletter – místo konání Olomouc, zaměření na volnočasové aktivity v APA. Garantem akce – Radka Bartoňová.

Integrace jiná cesta VI (2011) – místo konání Velké Losiny, zaměření na wellness a fitness osob se zdravotním postižením. Garanti této akce: Ondřej Ješina, Alena Vyskočilová.

Integrace jiná cesta VII (2012) - místo konání Rožnov pod Radhoštěm, zaměření na význam APA v komplexní rehabilitaci. Garanti této akce: Ondřej Ješina, Milada Truksová.

Integrace jiná cesta VIII (2016) - místo konání Brno, zaměření na outdoor v APA. Garanti této akce: Ondřej Ješina, Tomáš Vyhlídal.

Integrace jiná cesta - bez označení (leden 2018) - místo konání Olomouc, setkání pracovní skupiny, která se vytvořila podklady pro kompetenční rámec profesí a pozicí v APA. Garant této akce: Ondřej Ješina.

Integrace jiná cesta IX (květen 2018) - místo konání Olomouc, teoreticky orientované příspěvky v rámci workshopu zaměřeného na indoorové aktivity v APA. Garant této akce: Ondřej Ješina.

Integrace jiná cesta X (říjen 2018) - místo konání Hamr (okres Třeboň), zaměření na holistický přístu ke zdraví v APA. Garanti akce: Tomáš Vyhlídal, Kateřina Tesařová, Ondřej Ješina.

Integrace jiná cesta (bez označení) - misto konání Loučná nad Desnou, zaměření na zimní outdoorové aktivity v APA. Garantem akce: Ondřej Ješina.

Integrace jiná cesta XI (listopad 2019) - místo konání Velké Losiny, zaměření na psychomotorické aktivity v APA. Garanti akce: Ondřej Ješina, Markéta Hajduková, Tomáš Vyhlídal

Integrace jiná cesta XII (červen 2020) - místo konání Olomouc, zaměření na podpůrná opatření v inkluzívní TV. Garanti akce: Ondřej Ješia, Markéta Hajduková

Součástí těchto seminářů jsou i sborníky a další materiály, které jsou volně dostupné na http://www.apa.upol.cz/zdroje-a-publikace/literatura/sborniky.

Ondřej Ješina (2012 - 2016)

 
Kategorie: Integrace jiná cesta

O spolku

Česká asociace aplikovaných pohybových aktivit je spolek založený ke dni 29. 9. 2009 dle zákona č.83/1990 Sb. O sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů. IČ: 22833994.

Adresa:
Třída Míru 115
779 00 Olomouc

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číslo účtu: 5772767001/5500